Úno
4

Spartacus – telenovela pro chlapy

By majlan  //  Mix  //  Komentářů: 10

Obecně seriály příliš nesleduju, vlastně v poslední době jenom Family Guy u oběda a Californication (kde po slabší 5. řadě ta šestá pro změnu neuvěřitelně sází). Protože jsem si po zkouškách chtěl dopřát trochu oddych, řekl jsem si, že zkusím nějaký seriál. Hodně lidí v mém okolí sledovalo Hru o trůny, ale já jsem se nakonec rozhodl pro doporučení mého kamaráda Miša a vybral jsem si seriál Spartacus.

Spartakus (120 př. n. l. – 71 př. n. l.) byl podle římských historiků otrok a gladiátor, který se stal vůdcem třetího neúspěšného povstání otroků ve starověkém Římě.

Možná jste už o tomhle seriálu slyšeli, možná vám jej někdo popsal slovy „krev a sex“. Obojího tam je dost, ale rozhodně Spartacus nestaví jenom na tomhle. V pozadí gladiátorských bitek se odehrávají intriky, za které by se nestyděla ani Ordinace v růžové zahradě, proto také to pojmenování „telenovela pro chlapy“. To, že tam uvidíte nahou Xenu, je příjemný bonus. :-)

V současné době existují tři kompletní série, první sleduje „zrození“ Spartacuse a hodně se zaměřuje na trénování gladiátorů, bitky v aréně a již zmíněné zápletky, spiknutí a podvody. Teda, já bych v té době žít nechtěl. :-) Druhá série je pojata jako prequel k první sérii, takže popisuje to, co se dělo před příchodem Spartaka. Byla možná o něco méně akční, než první série, ale zase měla ultra bouchače Gannicuse, který všechny zmastil a sbalil každou buchtu. Mohlo by být docela zajímavé začít celý seriál sledováním této série (v tom případě ale doporučuji přeskočit úvodní záběry prvního dílu, kde je ukázano rozuzlení předchozí řady), na druhou stranu prequel využívá některých věcí z první řady, které by se mohly ztratit.

Třetí série se dějově vrací zase na konec první řady. Má celkem 10 dílů a prvních pět dílů mě nějak extra nezaujalo, resp. byl jsem zvědavý, jak to bude pokračovat dál, ale nemělo to šťávu. Možná to bylo i vynucenou změnou v obsazení hlavní role, protože představitel Spartacuse, Andy Whitfield, podlehl rakovině. :-( Nahradil jej Liam McIntyre, který mi k srdci až tak nepřirostl. Nicméně 6. díl celou sérii nakopne a až do konce je to zase poutavá akční jízda. V lednu odstartovalo vysílání 4. řady, která může ale i nemusí být poslední, tak uvidíme.

Možná se vám, stejně jako mně, bude v průběhu seriálu měnit názor na jednotlivé postavy. Někteří od začátku jedou nechutné záporáky a vyloženě se těšíte, až jim to někdo spočítá (Ashur, Ilythia), jiné jsem nejdřív moc nemusel a postupně jsem si je oblíbil (Crixus).

Spartacus je také skvělou motivací pro cvičení. Když jsem sledoval vysekané postavy gladiátorů, tak jsem se vyloženě těšil, až si půjdu zacvičit a zase udělám další krok k alespoň trochu podobné postavě. :D Z tohohle pohledu mi nejvypracovanější přišel asi Crixus a několik dalších většinou bezejmenných postav. Spousta herců má totiž v seriálu jednoduchou roli – nechat se zmasakrovat. S postupujícími díly se zlepšují i počítačové efekty a když jsem si dal několik dílů po sobě, tak už se mi z té krve občas trochu točila hlava. :-) Uříznuté hlavy a vyhřezlá střeva nejsou výjimkou. Vrcholem pak je, když v jedné ze závěrečných bitek 3. série jeden řezník přijde o celou přední část hlavy, naprosto čistý řez. :D

Za sebe můžu seriál rozhodně doporučit, jen pozor, pokud jej zkusíte, nenechte se odradit prvním dílem, protože něco tak hrozného jsem dlouho neviděl. :D Kvalita dílů ale postupně stoupá a začnou být zajímavé i jiné věci, než meče, pěsti a prsa.

10 komentářů k “Spartacus – telenovela pro chlapy”

 • Zatím marně hledám seriály, které bych zařadil do pravidelného sledování, když nejsou nové díly Dextera a TBBT. O Spartakovi jsem uvažoval, ale ta doba mě moc nebere.
  Teď jsem zkoušel Revolution – prvních pět dílů – nápad dobrý, ale celé to působí jaksi lacině.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • No hele, nevím jestli máš jiné info, ale 4. sérka má být poslední. Co je ve hře, je možný spin-off.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • To je oficiální vyjádření? Já asi četl jenom nějaký starší rozhovor a následnou diskuzi, kde se řešilo, že podle autorů se ten seriál prý dá roztáhnout až na 6 sérií…

   VN:F [1.9.20_1166]
   +0 / -0
 • Chvíli jsem ho sledoval, ale popravdě mě to moc nebere.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • Taky jsem pár dílů zkouknul, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo.

   VA:F [1.9.20_1166]
   +0 / -0
 • Spartacus je uplna pecka, len skoda,ze prvy herec Spartaka zomrel, ten druhy sa mi az tak velmi nepozdaval..Este odporucam serial Homeland, povyhraval vela cien, je tam vela zvratov, napinavy..

  VA:F [1.9.20_1166]
  +1 / -0
 • Ta Xena má ale čudlata, panečku!

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • Lze někde koupit všechny série najednou? Díky :-)

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • Nevím jak je to s koupí, ale určitě existují i jiné způsoby, jak ten seriál získat :-)

   VN:F [1.9.20_1166]
   +1 / -0
   • To mi je jasné ale nemám to teď jak stáhnout tak vypálit, tk jsem zvažovala rychlejší variantu :-D

    VA:F [1.9.20_1166]
    +0 / -0

Vyjádři svůj názorZajímá vás cokoliv o mobilních aplikacích? Uvažujete o spolupráci? Kontaktujte mne na seitler@reinto.cz

O mně

Jmenuji se Milan Seitler a jsem spoluzakladatelem společnosti Reinto s.r.o., ve které se věnujeme mobilním i webovým aplikacím a marketingu.

Zabývám se celým procesem tvorby mobilních a webových aplikací. Nejvíce se věnuji návrhu aplikace a UX/UI designu. Kladu velký důraz na jednoduchost a srozumitelnost uživatelského rozhraní.

Zajímám se o online i offline podnikání, fascinují mě úspěšní lidé, kteří se nebojí tvrdé práce. Mou hlavní motivací je konkurence, která mě vždy nutí jít do všeho naplno, protože nerad prohrávám.

Mám rád hudbu, knížky, sport a cestování.

milan@seitler.cz

Odkazy

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Partner links