Úno
3

Jak vytvořit validní facebook like tlačítko ve WordPress

By majlan  //  Tipy, Webová tvorba  //  Komentářů: 7

Pluginy nejsou vůbec potřeba, použijeme jednu možná ne úplně správnou techniku, která však prohlížeč ošálí a je validní. :) Na místo, kde chcete zobrazit tlačítko, vložte následující kód. Pokud jej potřebujete napozicovat, uzavřete jej do divu.

1
2
3
4
5
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
document.write('<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=<?php echo urlencode(get_permalink($post->ID)); ?>&amp;layout=standard&amp;show_faces=false&amp;width=450&amp;action=recommend&amp;colorscheme=light" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:30px" ><\/iframe>')
//]]>
</script>

Jednotlivé vlastnosti si samozřejmě můžete přizpůsobit, například přepsat parametr action na like, pokud chcete místo „Doporučit“ spíše „Líbí se mi„. Pokud by vám tato technika nefungovala, dejte mi vědět. Řešení lze samozřejmě použít i kdekoliv jinde, jen musíte nahradit funkci, která dosazuje adresu stránky.

7 komentářů k “Jak vytvořit validní facebook like tlačítko ve WordPress”

 • Cmílo funguje to dobře, hned sem to použil :D

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • Jo, ale máš validní stránku? :)

  VN:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • Ahoj. Chci se zeptat – sleduješ nějak statistiky, jak lidé sdílí tvé články? Také zvažuji, že si na web vrátím tlačítka se soc. sítěmi. V minulosti jsem je tam už měl, ale zdálo se mi, že snad nikdy nikdo nesdílel. Tak by mě zajímalo, jestli to bylo např. špatným nastavením (špatný rozměr a vzhled tlačítek, jejich pozice, …) nebo prostě (ne)kvalitou článků na blogu :)

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • „Like“ tlačítko většinou pár hlasů nasbírá, G+ a Twitter nic moc…co jsem teď přidal to velké sdílecí FB tlačítko, přijde mi, že se počet z FB trochu zvýšil, ale počkám, až se to ustálí…

   VN:F [1.9.20_1166]
   +1 / -0
   • Super. To jsem si také myslel. On i Petr Jeník (oWWW) psal na svém blogu, že když odstranil klasické tlačítko ‚To se mi líbí‘ a nahradil větším obrázkem pro sdílení na fb, tak mu lidé začali více sdílet. Asi to tedy efekt mít bude. Díky za odpověď ;)

    VA:F [1.9.20_1166]
    +0 / -0
    • Já jsem tam nechal sdílení i „like“…asi to chce testovat varianty a prostě vypozorovat, co funguje nejvíc..

     VN:F [1.9.20_1166]
     +0 / -0
 • Ahoj, nespomaľuje facebook tlačítko načítanie stránky?

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0

Vyjádři svůj názorZajímá vás cokoliv o mobilních aplikacích? Uvažujete o spolupráci? Kontaktujte mne na seitler@reinto.cz

O mně

Jmenuji se Milan Seitler a jsem spoluzakladatelem společnosti Reinto s.r.o., ve které se věnujeme mobilním i webovým aplikacím a marketingu.

Zabývám se celým procesem tvorby mobilních a webových aplikací. Nejvíce se věnuji návrhu aplikace a UX/UI designu. Kladu velký důraz na jednoduchost a srozumitelnost uživatelského rozhraní.

Zajímám se o online i offline podnikání, fascinují mě úspěšní lidé, kteří se nebojí tvrdé práce. Mou hlavní motivací je konkurence, která mě vždy nutí jít do všeho naplno, protože nerad prohrávám.

Mám rád hudbu, knížky, sport a cestování.

milan@seitler.cz

Odkazy

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Partner links