Říj
26

Hokejový souboj univerzit 2012 (VUT vs. MUNI)

By majlan  //  Akce a výlety  //  Komentářů: 5

Studenti vyprodali Rondo! Ale to trochu předbíhám, nejprve se vrátíme do minulosti.

První hokejový zápas mezi VUT (červená) a MUNI (modrá) proběhl v březnu 2009. Tehdy jsem o něm ještě nic nevěděl, do okruhu zájmů se mi tato událost dostala až o rok a půl později, kdy jsem nastoupil na FIT VUT a dozvěděl se, že se na podzim hraje nějaký hokejový zápas mezi univerzitami. Tehdejší druhý ročník ještě nebyl příliš populární, na ledě se hrálo v maskách a zápas připomínal spíše kabaret, než seriózní hokej. Hala nebyla zaplněna ani z poloviny a v sektoru „vlajkonošů“ VUT se se sešlo jen několik hokejových příznivců, kteří si chtěli trochu zafandit, o kotli MUNI nemohla být řeč vůbec.

V roce 2011 se celému hokejovému klání dostalo mnohem větší publicity, pořadatelé zapracovali na propagaci a tak se brněnské Rondo zaplnilo mnohem více, oba týmy zápas pojaly vážně a hrál se zajímavý hokej. VUT vyhrálo 5:3 a tentokrát nechyběla ani důstojná divácká kulisa, oba tábory zorganizovaly dokonce i předzápasové pochody městem a souboj univerzit se stal prestižní událostí.

Letos, i když se souběžně hrál zápas Komety proti Jágrkladnu v O2 aréně, zájem o utkání neopadl a jak jsem napsal už na začátku, Rondo bylo dokonce vyprodané (7200 diváků). Stejně jako loni jsem se i tento rok pokusil spojit fanoušky VUT pomocí Facebooku, kde jsme se domluvili na srazu v centru Brna již pred začátkem zápasu. Dorazilo cca 30-40 kusů včetně jednoho megafonu, který nám celou cestu do haly pěkně pískal, houkal a vydával všemožné zvuky, fandění tak zůstalo až na druhé koleji. Proběhly i pokusy o ovládnutí přechodů s heslem „červená je naše“, auta a šaliny však nakonec byly o něco silnější. :-) Cestou jsme také pozdravili zaměstnance některých obchodů, největší úspěch slavil Mall.cz se svou červenou barvou.

VUT patřila tribuna domácí Komety, takže tentokrát na E modrá nevládla, což již loni někteří nedokázali přenést přes srdce. :-) Spolu s megafonem jsme se postavili cca doprostřed tribuny, časem se však ukázalo, že by bylo lepší jít o něco níž, protože takto fandila především horní půlka tribuny. Stadion se pomalu začal zaplňovat, hustěji začlo být i v našem kotli, letos bohužel bez účasti bubeníků, zato však s účastí „tvrdého jádra“, které z kolejí dorazilo i s DIY vlajkou vyrobenou z červeného prostěradla. Borci se řádně rozcvičili již před zápasem, některé to dokonce zmohlo tak, že během zápasu usínali, jiní se ujali megafonu a tak jsme hned po začátku zápasu asi 3x dávali Vysoký jalovec. :-D Dále však následovalo již jen nesrozumitelné huhlání, nechal jsem tedy megafon megafonem a rozjížděl pokřiky „vlastnoručně“. Kotel reagoval dobře, často se přidávala i hlavní tribuna, co se týče hokeje, brzy po začátku vedla MUNI 1:0, na to hráči v červeném dokázali ještě zareagovat vyrovnáním, ale byl to také náš poslední gól.

Atmosféra v Rondu byla velmi dobrá, oba tábory se vzájemně popichovaly, na klasické „kde máte holky“ jsme letos odpověděli „tak jsme teplí no a co“, což vyvolalo pobavené reakce nejen v našem kotli. :-) Objektivní posouzení nechám na někom jiném, oproti MUNI jsme měli o něco pestřejší repertoár pokřiků, velký problém Masárny je navíc ve vyšším počtu dívek v tribunách, jejich fandění je tedy takové pištivé, většinou se od nich ozývalo obyčejné „masaryčka masaryčka“. Na druhou stranu však asi byli o něco hlasitější, protože, jak už jsem napsal, jsme u nás nedokázali zapojit celý kotel. Našemu fandění také nenahrával stav na ledě, hráči MUNI postupně přidávali další góly do naší svatyně a brzy nám začlo být jasné, že si dneska neškrtneme.

Postupem času jsem tak hokej sledoval méně a méně, ve třetí třetině jsem se mu nevěnoval prakticky již vůbec. Je však nutné dodat, že v jednom jsme přecejen zvítězili, o druhé přestávce zvítězila ve střelbě na bránu zástupkyně VUT – Iva! (a pak že nemáme holky) Ve třetí třetině bylo připraveno 100 ks červených papírů, ty jsme rozdali v kotli a pak společně zvedli nad hlavu. Na vysokoškoláky to byl poměrně náročný úkol, takže nevím jak to vypadalo z pohledu mimo kotle, ale z mého pohledu to bylo takové všelijaké. :-D Vydal jsem tedy pokyn papíry roztrhat, načež jsme je všechny zaráz vyhodili do vzduchu, ve výsledku to přineslo docela hezký efekt. Vzhledem k výsledku na hřišti spoustu lidí přecházela chuť fandit, střed tribuny však naštěstí podporoval až do konce, znovu přišel na řadu i jalovec a také jsme si několikrát zaskákali.

Spokojenost nakonec panovala v táboře modrých, ve chvíli, kdy jsme ještě děkovali našim hráčům, již většina fanoušků VUT houfně opouštěla stadion. Ale co, hokej je stejně jenom záminka a příště určitě zase vyhraje VUT. :-)

Díky všem, kdo dorazili a zafandili v kotli VUT, máme poučení do příště, takže pokud to půjde, za rok zase naviděnou!

Fotky: hokejovysouboj.cz

PS: Ještě výsledek: MUNI vs. VUT – 5:1.

5 komentářů k “Hokejový souboj univerzit 2012 (VUT vs. MUNI)”

 • Pěkně napsaný článek, akorát bych trochu podotknul, že jako odpověď na chorál „kde máte holky“ aspoň naše pravá půlka kotle odpovídala „**káme vaše* :D.

  Jinak zápas dobrý, náš tým červeňáků byl v útoku lepší, nicméně chyběla koncovka a přesnost, nedokázali prostě vstřelit gól, na druhou stranu klobouk dolů před gólmanem z MUNI, těžko se mi to říká, ale chytal skvěle. I tak jsme ale byli (alespoň v hledišti) lepší a příště vyhrajem.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • Máš pravdu, pak se odpovídalo i „kde máte kluky“ :-D

   VN:F [1.9.20_1166]
   +0 / -0
  • Asi budu za mudrce a hejtera, ale že jsme byli lepší v útoku? Pár hezkých akcí bylo, ale jinak našim odskakoval puk při zpracování a málo si nahrávali… Nejvíc líto mi bylo toho, že jsme hráli o dost víc přesilovek, ale téměř každou nás měli zavřený na naší půlce a vpodstatě jsme se bránili. Ale jinak souhlasím s pochvalou na MUNI brankáře.
   A zaplněné rondo bylo super ;)

   VA:F [1.9.20_1166]
   +0 / -0
 • Zdravím,

  náš kotel má velký potenciál, ale když se každý opije do němoty ještě před zápasem, tak ho nikdy nevyužieme. Byl to už klasický scénář, minule ožralý bubeníci, letos borec huhlající do megafonu. A to houkání :-D … doufal jsem, že se mi to jen zdá. Holky (z MUNI) pijou asi o něco méně… nebo až po hokeji a tak nás letos tím pištěním asi i přeřvaly.

  Tobě patří velký DÍK!

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • Bubeníci byli minule ožralí? To ani nevím :-D Ten huhla mi ani nevadil, po chvilce ho to přestalo bavit a pak už ani u megafonu nebyl…no a houkání bylo hlavně cestou, tak to až tak nevadilo :-D Lidi okolo mě fandili dobře, jen to chtělo jít opravdu až dolů..

  VN:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0

Vyjádři svůj názorZajímá vás cokoliv o mobilních aplikacích? Uvažujete o spolupráci? Kontaktujte mne na seitler@reinto.cz

O mně

Jmenuji se Milan Seitler a jsem spoluzakladatelem společnosti Reinto s.r.o., ve které se věnujeme mobilním i webovým aplikacím a marketingu.

Zabývám se celým procesem tvorby mobilních a webových aplikací. Nejvíce se věnuji návrhu aplikace a UX/UI designu. Kladu velký důraz na jednoduchost a srozumitelnost uživatelského rozhraní.

Zajímám se o online i offline podnikání, fascinují mě úspěšní lidé, kteří se nebojí tvrdé práce. Mou hlavní motivací je konkurence, která mě vždy nutí jít do všeho naplno, protože nerad prohrávám.

Mám rád hudbu, knížky, sport a cestování.

milan@seitler.cz

Odkazy

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Partner links