Lis
26

Blog pro všechny – u mne si vybere každý

By majlan  //  Mix  //  Komentářů: 3

Námětů na nový článek jsem měl v hlavě povícero, protože mi ovšem škola v posledních týdnech nabídla dostatek technologického vyžití, nedostavila se chuť pojednávat o něčem odborném. Blog však nesmí vadnout a naštěstí jsem při pouti internetem narazil i na téma trochu odlehčenější. Vzpomněl jsem si na několik mých bývalých stránek, kde jsem s oblibou sledoval klíčová slova, přes která se návštěvníci dostali na web. Nic konkrétního už si nevybavím, ale některá slovní spojení byla opravdu originální a nečekaná. Usoudil jsem, že po necelém roce běhu tohoto blogu by se už i zde dalo najít pár zajímavých keywords.

S očekáváním jsem si zobrazil seznam klíčových slov v Google Analytics, který čítal celkem 1 202 různých variant. Vzhledem k častým článkům na téma FIT VUT minimálně dobrou polovinu z nich tvořily spojení jako „izp projekt fit vut“ nebo „fit vut projekt“, což jsem očekával. Další klíčová slova se týkala ostatních článků. Nic ujetého, nic úchylného, nic skandálního. Čekal jsem něco zábavnějšího. Nicméně pozor! Přesto jsem narazil na několik klíčových slov, u nichž mi nebyl zřejmý důvod proč vedly na můj blog. Tudíž jsem se v rámci rozšíření cílové skupiny rozhodl na některé tyto keywords odpovědět, aby při příštím hledání tento web uspěl a uživatele potěšil a obsloužil (nepočítám ovšem s tím, že by na taková slova někdo znovu přišel :-D ).

život po VUT

Ač zde odpověď vlastně ještě ani nemohu znát, dovolím si navrhnout několik variant. Pochopitelně se zaměřím na život po FIT VUT, u ostatních fakult by to ovšem mohlo být podobné. V první řadě je nutné určit, zde t bude život po Bc. nebo život po Ing. (či snad dokonce PhD.). Člověk s titulem Bc. na tom ještě není vůbec špatně. Pokud se až sem dostal díky zásahu nějaké vyšší moci, pořád má dost času vrhnout se na jiný obor, například na botaniku nebo studium náboženství. Student s opačným přístupem se pak může vrhnout na navazující studium, stejně tak již díky FITu najde uplatnění v oboru. S přibývajícím vzděláním v IT oboru se samozřejmě možnost začlenění do běžné společnosti snižuje, zbývá pak už jen dát se na dráhu IT odborníka, výzkumínka či akademického pracovníka. :-)

VUT počet holek

Opět se věnujme pouze naší milované fakultě informačních technologií (pokud má někdo počty na celém VUT, nechť nás obohatí v komentáři). Vezmeme si na pomoc soubor /etc/passwd, který obsahuje základní údaje o všech lidech na FITu. Se znalostmi z druhého semestru lze snadno sestavit jednoduchý příkaz, který nám zobrazí všechny ženy (definujme ženy jako osoby, jejichž příjmení končí na ová). Nalezený počet: 216. Kdo se cítí být ženou aniž by splňoval danou podmínku, nechť se ozve.

algorytmus na vyrobu kavy

Uf. http://www.naber.cz/vyroba-kavy.php. Zájemci o přepis do algoritmické podoby, hlaste se.

FIT VUT meme

Následující obrázky jsem si od autorů vypůjčil bez jejich souhlasu, bylo to však s dobrým úmyslem, tak se nezlobte. :-)

FIT VUT volny cas

To je docela rozporuplné téma. Někdo projde FITem se spoustou volného času a jiní tráví hodiny a dny nad projekty bez šance dostat se mezi lidi. Pravda bude někde uprostřed. Záleží na vašem time managementu a prioritách. Kdo chce hodně bodů, logicky tomu musí věnovat více času. Zde je však na místě drobná polemika. Nezřídka se stává, a mám tím teď na mysli zejména půlsemestrálky, že poctivá příprava = hodně bodů. Někdy se stačí naučit podle písemky z minulých let, někdy stačí štěstí, někdy to člověk prostě umí a ve chvíli, kdy před ním přistane zadání, všechny vědomosti se rozplynou v mlze a co bylo ještě před 5 minutami banální, se stává hororem.

jak udelat fejsbuk

http://zdrojak.root.cz/zpravicky/jak-vytvorit-facebook-aplikaci-behem-10-minut/
http://interval.cz/clanky/jak-vytvorit-fanouskovskou-stranku-na-facebooku/
http://www.facebooking.cz/casto-kladene-dotazy/36-facebook/69-jak-vytvorit-skupinu
…?

jak zprovoznit studentsky web fit

Stačí na serveru merlin nahrát nějaké soubory do složky WWW k domovském adresáři. Pozor, je nutné dát něco přímo do WWW, ne jen do nějaké podsložky!

edit: díky Šnapcovi za připomínku o nastavení práv, jestě je třeba udělat chmod o+x index.html. Pokud by to ještě pořád nebylo ono, více zde.

mam blog

Já taky.

musim udelat semestr

Já taky.

řádek 653 znak 327

Tak to teda nevim. Jestli někdo používá takhle dlouhé řádky, tak to nechci ani vidět.

A to je pro dnešek vše. S jakými kw jste se setkali vy?

Soutěž

Pro pobavení – kdo se na tento web dostane přes nejoriginálnější klíčové slovo, vyhrává! :-)

3 komentářů k “Blog pro všechny – u mne si vybere každý”

 • U těch osobních webovek bys měl zmínit ještě práva. Nejlépe „chmod o+x index.html“, jinak to nepůjde.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
 • No, taková slečná Černá nebo Hradecká určitě nekončí na -ová.

  VA:F [1.9.20_1166]
  +0 / -0
  • Omluva všem Černým a jinak barevným a jinak se jmenujícím než -ová :-)

   VN:F [1.9.20_1166]
   +0 / -0

Vyjádři svůj názorZajímá vás cokoliv o mobilních aplikacích? Uvažujete o spolupráci? Kontaktujte mne na seitler@reinto.cz

O mně

Jmenuji se Milan Seitler a jsem spoluzakladatelem společnosti Reinto s.r.o., ve které se věnujeme mobilním i webovým aplikacím a marketingu.

Zabývám se celým procesem tvorby mobilních a webových aplikací. Nejvíce se věnuji návrhu aplikace a UX/UI designu. Kladu velký důraz na jednoduchost a srozumitelnost uživatelského rozhraní.

Zajímám se o online i offline podnikání, fascinují mě úspěšní lidé, kteří se nebojí tvrdé práce. Mou hlavní motivací je konkurence, která mě vždy nutí jít do všeho naplno, protože nerad prohrávám.

Mám rád hudbu, knížky, sport a cestování.

milan@seitler.cz

Odkazy

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Partner links