Úno
18

10 povedených rockových předělávek

By majlan  //  Hudba  //  Komentářů: 8

Docela mě baví poslouchat předělávky známých hitů z rádií a diskoték a protože mám rád rockovou muziku, vyhledávám především verze, které jsou pěkně od podlahy. Pojďme se podívat na 10 zdařilých rockových coverů, které jsem v poslední době shromáždil. (odkaz na původní verzi je vždy v názvu písničky)

Michel Teló – Ai se eu te pego (Cayo Felipe)

Začneme v Brazílii. Tuhle hitovku v roce 2011 proslavil zpěvák Michel Teló (který dle oficiálního klipu asi nemá nouzi o fanynky), je 9. nejsledovanějším videem na Youtube a tak je logické, že vznikla spousta cover verzí. Nejvíce mne zaujala one-man show, o kterou se postaral Cayo Felipe (na toho holky asi taky letí). Tomuto songu snad není co vytknout, nebál bych se říct, že je to lepší než originál.

Michel Teló – Ai se eu te pego (JN)

Dáme si to ještě jednou, tentokrát v podání kapely JN. Z původní verze zůstala harmonika, přibyly kytary a zrychlilo se tempo. Opět povedená verze.

KEEN’V – J’aimerais Trop (JN)

JN podruhé. Přiznám se, že původní verzi jsem neznal, možná to k nám ani neproniklo. Každopádně se jedná o klasickou tisíckrát převařenou věc, kterou už jste pravděpodobně někde slyšeli, jen s trochu jiným názvem. V podání JN už ale zní o mnoho lépe, kytary jsou prostě kytary. Nenajdete tam sice nějaké originální prvky, ale na ty ještě přijde řada. :-)

Jason Mraz – I’m yours (Isk & Hosni)

I’m yours je tak krásně primitivní a jednoduchá píseň, že ji snad předělávkou ani nelze překonat. Pokusila se o to dvojice Isk a Hosni, asi se nedá říct, že by jejich verze byla lepší, zaujala mě však našláplým refrénem, ten je totiž mnohdy velmi důležitý. :-)

Rebecca Black – Friday (Survay Says!)

Je čas na dechovou sekci. Prvním ska coverem je známý a velmi často parodovaný „hit“ Friday. Kde chybí propracovaný text, tam je potřeba chytlavá hudba. To originál nesplňuje, tato verze však už ano. Veselému ska-punku nechybí ani breakdown a stává se vhodnou volbou na každý rockový večírek.

Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe (The Holophonics)

Tento hit z Kanady se proslavil zejména spoustou videopředělávek (nejlepší byly ty, kde bylo hodně žen), existuje také řada hudebních coverů. V rytmu ska se nese verze od The Holophonics, kterou lze nejlépe označit slovem „pohodová“.

Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe (The Baseballs)

Protože nás čeká hutný závěr, ještě si dáme něco lehčího. Call me maybe podruhé, tentokrát ve skvělém rock’n'rollovém podání, sledujte závěr klipu, už jste někdy viděli takový crowdsurfing? The Baseballs nahráli spoustu předělávek, zajímavý je také počet zpěváků.

LMFAO – Party rock anthem (Sacred Betrayal)

Teď výrazně přitvrdíme. Oblíbená hitovka Party rock anthem dostala nový slušivý kabátek s chutí žánru screamo. Docela zajímavá verze, která ale není pro každého. :-)

PSY – Gangnam style (Forever Ends Today)

Co by to bylo za hudební výběr z Youtube, kdyby v něm chybělo nejhranější video. Skutečný fenomén, v podstatě ničím zajímavá píseň, která přesto překonala všechny ostatní. Logicky vznikla spousta coverů, já jsem vybral verzi od Forever Ends Today, která na to opět šlape pěkně od podlahy a do hutných kytar přidává i trochu dubstepu.

Adele – Someone like you (Till We Drop)

A to nejlepší na konec. Přiznám se, že jsem něco jako Someone like you kdysi zaregistroval, ale originální verzi jsem nikdy neslyšel. Pak přišli Till We Drop, pak dlouho nic a pak teprve originál, který v souboji s TWD utrpěl naprostý debakl. Tato maďarská easycore parta (kterou jsem viděl i naživo, skvělá show) nahrála absolutní pecku, která jede po vlastní trase a s originálem nemá příliš společného. Sborový chorál na konci je sladkou třešničkou na dortu a tento klip tak získává pomyslné první místo tohoto žebříčku.

Tak to bylo 10 zajímavých rockových verzí známých písní. Samozřejmě existuje celá řada dalších hitovek, takže více zase někdy příště. Pošlete mi do komentářů svoje oblíbené covery! :-)

8 komentářů k “10 povedených rockových předělávek”

Vyjádři svůj názorZajímá vás cokoliv o mobilních aplikacích? Uvažujete o spolupráci? Kontaktujte mne na seitler@reinto.cz

O mně

Jmenuji se Milan Seitler a jsem spoluzakladatelem společnosti Reinto s.r.o., ve které se věnujeme mobilním i webovým aplikacím a marketingu.

Zabývám se celým procesem tvorby mobilních a webových aplikací. Nejvíce se věnuji návrhu aplikace a UX/UI designu. Kladu velký důraz na jednoduchost a srozumitelnost uživatelského rozhraní.

Zajímám se o online i offline podnikání, fascinují mě úspěšní lidé, kteří se nebojí tvrdé práce. Mou hlavní motivací je konkurence, která mě vždy nutí jít do všeho naplno, protože nerad prohrávám.

Mám rád hudbu, knížky, sport a cestování.

milan@seitler.cz

Odkazy

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Inzerujte zde!

Kupte si odkaz! PR 3, SR 2

Partner links